Zvučnik stropni Ecler NIC-8 8″ 70W/100V IP66
ECLER NIC-8 je visokoperformansni 2-sistemski stropni / zidni ugradbeni zvučnik dizajniran za profesionalne instalacije gdje su potrebni snažan zvuk, visoka razumljivost govora i pouzdane performanse.
Zvučnik koristi 8″ woofer i 1″ usmjerivi (steerable) dome tweeter koji omogućavaju preciznu kontrolu visokih frekvencija i ravnomjernu pokrivenost prostora. Sa 70 W RMS snage i maksimalnim SPL do 112 dB peak, NIC-8 pruža snažan i čist zvuk u instalacijskim audio sistemima.
Ugrađeni transformator omogućava rad u 70 V i 100 V linijskim sistemima sa više odabira snage, dok 8 Ω režim omogućava direktno povezivanje na standardna pojačala. Zahvaljujući ART (Acoustic Resonator Technology), smanjuje se distorzija niskih frekvencija i poboljšava ukupna jasnoća zvuka.
Zvučnik je opremljen IP66 zaštitom za rad u vlažnim i zahtjevnim uslovima, te magnetnom frameless rešetkom za elegantan izgled nakon instalacije.
Ključne prednosti
• 2-sistemski stropni / zidni zvučnik
• 8″ woofer + 1″ steerable tweeter
• 70 W RMS / 280 W peak
• 70 V / 100 V + 8 Ω režim
• ART tehnologija – smanjena distorzija i bolji bas
• IP66 zaštita – pogodno za zahtjevne uslove
• 151° široka disperzija
• Magnetna frameless rešetka
• Brza instalacija sa rotirajućim nosačima
Tehničke specifikacije
| Model | NIC-8 |
| Tip | 2-sistemski stropni / zidni zvučnik |
| Kontinuirana snaga (RMS) | 70 W |
| Program snaga | 140 W |
| Peak snaga | 280 W |
| Preporučena snaga pojačala | 140 W RMS |
| Driveri | 8″ woofer + 1″ steerable dome tweeter |
| Tip sistema | 2-sistemski (2-way) |
| Impedansa | 8 Ω |
| 100 V linijski tapovi | 70 W / 35 W / 17.5 W / 8.75 W |
| 70 V linijski tapovi | 35 W / 17.5 W / 8.75 W / 4.37 W |
| Frekvencijski opseg (-10 dB) | 59 Hz – 20 kHz |
| Disperzija | 151° konusna |
| Osjetljivost (1W / 1m) | 88 dB |
| Maks. SPL | 106 dB continuous / 112 dB peak |
| Priključci | Clip-type terminali |
| Montaža | Stropna / zidna ugradnja |
| Montažni sistem | 3 rotirajuća nosača |
| Kućište | ABS |
| Rešetka | Metalna (magnetna, frameless) |
| Zaštita | IP66 |
| Boja | Bijela (RAL9003) |
| Vanjski promjer | 314 mm |
| Cut-out otvor | 278 mm |
| Ugradna dubina | > 200 mm |
| Dimenzije (Š × V × D) | 314 × 314 × 181 mm |
| Težina | 4 kg |
