Zvučnik stropni Ecler VIC6 6,5” 40W RMS 40W/100V
249,00 KM (uklj. 17% PDV)
ECLER VIC6 je ugradbeni plafonski zvučnik sa 6,5″ niskotonskom jedinicom, namijenjen profesionalnim instalacijama pozadinskog ozvučenja. Opremljen je 70/100 V linijskim transformatorom sa mogućnošću odabira snage, kao i opcijom rada u niskoomskom režimu, što ga čini fleksibilnim za različite audio sisteme. Diskretan dizajn i uravnotežen zvuk čine ga idealnim za restorane, hotele, kancelarije, prodajne i javne prostore.
ECLER VIC6 je profesionalni 2-sistemski stropni ugradbeni zvučnik dizajniran za instalacijske audio sisteme u komercijalnim i poslovnim prostorima. Kombinacija kvalitetnih komponenti i minimalističkog dizajna omogućava pouzdanu reprodukciju muzike i govora uz jednostavnu instalaciju.
Zvučnik koristi 6,5″ woofer i 0,5″ usmjerivi visokotonac koji omogućavaju prirodan i uravnotežen zvuk. Sa 40 W RMS snage i maksimalnim zvučnim pritiskom do 111 dB peak, VIC6 pruža pouzdane performanse u distribuiranim audio sistemima.
Ugrađeni transformator omogućava rad u 70 V i 100 V linijskim sistemima uz više odabira snage, dok 8 Ω režim omogućava direktno povezivanje na standardna pojačala. Serija VIC ima magnetnu metalnu rešetku koja se može bojiti kako bi se zvučnik savršeno uklopio u enterijer.
Zvučnik je dizajniran za brzu i jednostavnu stropnu instalaciju uz diskretan izgled nakon ugradnje.
Ključne prednosti
• 2-sistemski stropni instalacijski zvučnik
• 6,5″ woofer + 0,5″ usmjerivi tweeter
• 40 W RMS / 160 W peak
• 70 V / 100 V linijski transformator sa više tapova
• 8 Ω režim rada
• Magnetna metalna rešetka – može se bojiti
• Diskretan minimalistički dizajn
• Jednostavna stropna instalacija
Tehničke specifikacije
| Model | VIC6 |
| Tip | 2-sistemski stropni zvučnik |
| Kontinuirana snaga (RMS) | 40 W |
| Peak snaga | 160 W |
| Preporučena snaga pojačala | 80 W RMS |
| Osjetljivost (1W / 1m) | 89 dB |
| Maks. SPL | 105 dB continuous / 111 dB peak |
| Frekvencijski opseg | 61 Hz – 20 kHz |
| Disperzija | 124° konusna |
| Driveri | 6,5″ woofer + 0,5″ steerable tweeter |
| Impedansa | 8 Ω |
| 100 V linijski tapovi | 40 W / 20 W / 10 W / 5 W / 8 Ω |
| 70 V linijski tapovi | 40 W / 20 W / 10 W / 5 W / 2.5 W / 8 Ω |
| Montaža | Stropna ugradnja |
| Zaštita | IPX4 |
| Rešetka | Magnetna metalna (paintable) |
| Boja | Bijela (RAL9010) |
| Vanjski promjer | 232 mm |
| Cut-out otvor | 206 mm |
| Ugradna dubina | 110 mm |
| Dimenzije (Ø × D) | 232 × 105 mm |
| Težina | 1.8 kg |
| Težina | 1,8 kg |
|---|
Povezani proizvodi
Zvučnik ugradni/stropni Audac MERO2 2” 20W
Zvučnik stropni/ugradni s kućištem Audac CALI424 4”
Subwoofer stropni/ugradni Audac CELO8S
Zvučnik stropni/ugradni high-end Audac CELO6
Zvučnik stropni/ugradni high-end Audac CELO5
Zvučnik stropni/ugradni Audac CIRA524I/W
AUDAC CIRA524 je 2-way koaksijalni stropni zvučnik sa 5.25" wooferom i 1" visokotoncem, dizajniran za izuzetnu razumljivost govora i muzikalnost. Podržava 100 V linijske i 8 Ω sisteme, ima TwistFix™ bezokvirnu masku za brzu i čvrstu montažu te diskretan, moderan izgled – idealan za hotele, urede, retail i ugostiteljske objekte.
