Zvučnik viseći Ecler DROP6i 6,5″ 75W RMS 100V / 70V / 8Ω
ECLER DROP6i je profesionalni viseći (pendant) 2-sistemski zvučnik dizajniran za instalacije gdje je potrebna ravnomjerna distribucija zvuka u otvorenim prostorima sa visokim plafonima. Elegantnog i diskretnog dizajna, idealan je za komercijalne i arhitektonske instalacije.
Zvučnik koristi 6,5″ woofer i 1″ silk dome tweeter koji omogućavaju uravnoteženu reprodukciju govora i muzike. Sa 75 W RMS snage i maksimalnim zvučnim pritiskom do 115 dB peak, DROP6i pruža snažan i čist zvuk u instalacijskim audio sistemima.
Ugrađeni transformator omogućava rad u 70 V i 100 V linijskim sistemima sa više odabira snage, dok 8 Ω režim omogućava direktno povezivanje na standardna pojačala. Zvučnik je izrađen od ABS kućišta ojačanog fiberglasom sa aluminijskom rešetkom i posjeduje IP53 zaštitu, što omogućava pouzdan rad u zahtjevnim instalacijama.
DROP6i dolazi sa 5 m kablom i čeličnim sajlama za montažu, što omogućava jednostavnu instalaciju sa plafona. Idealan je za trgovine, restorane, hotele, poslovne prostore i javne objekte.
Ključne prednosti
• 2-sistemski viseći (pendant) zvučnik
• 6,5″ woofer + 1″ silk dome tweeter
• 75 W RMS / 300 W peak
• 70 V / 100 V linijski transformator sa više tapova
• 8 Ω režim rada
• IP53 zaštita
• 135° konusna disperzija
• ABS kućište ojačano fiberglasom
• Ugrađen 5 m kabel za montažu
Tehničke specifikacije
| Model | DROP6i |
| Tip | 2-sistemski viseći zvučnik (Pendant) |
| Kontinuirana snaga (RMS) | 75 W |
| Peak snaga | 300 W |
| Preporučena snaga pojačala | 150 W RMS |
| Driveri | 6,5″ woofer + 1″ silk dome tweeter |
| Impedansa | 8 Ω |
| 100 V / 70 V linijski tapovi | 7.5 W / 15 W / 30 W / 60 W |
| Frekvencijski opseg (-10 dB) | 70 Hz – 20 kHz |
| Disperzija | 135° konusna |
| Osjetljivost (1W / 1m) | 90 dB |
| Maks. SPL | 109 dB continuous / 115 dB peak |
| Crossover frekvencija | 1.65 kHz |
| Zaštita | IP53 |
| Materijal kućišta | ABS ojačan fiberglasom |
| Rešetka | Aluminij |
| Priključci | Euroblock INPUT/LINK |
| Montaža | Čelične sajle za viseću instalaciju |
| Boje | Bijela (RAL9003) / Crna (RAL9005) |
| Dimenzije (Ø × V) | 270 × 344 mm |
| Težina | 4.2 kg |
