Zvučnik zidni Ecler Nimbo-24 Top Performance 80WRMS
1.121,00 KM (uklj. 17% PDV)
NIMBO-24 je dvosistemski pasivni zvučnik vrhunske izvedbe s 80 W RMS snage, u kompaktnoj veličini s proširenim niskofrekventnim odzivom. Prikladan za vanjsku primjenu, s dizajnom nadahnutim oblakom, rezultatom Eclerovih inženjerskih vještina i suradnje arhitekata i dizajnera interijera. Uključujući 2 x 4” niskotonca i 1” svileni visokotonac smješten u akustičnom središtu, djelujući kao izvor iz jedne točke za ravnomjerno raspršivanje zvuka. Nazivna impedancija zvučnika može se odabrati na 4 ohma ili 16 ohma zahvaljujući prednjem prekidaču koji se nalazi iza logotipa, što omogućuje promjenu njegove impedancije bez uklanjanja aluminijske prednje rešetke. Uključuje robusni VEASY zidni nosač, koji omogućuje podešavanje nagiba i pomicanja pomoću jednog vijka.
ECLER NIMBO-24 je premium 2-sistemski pasivni instalacijski zvučnik kompaktnog formata sa produženim odzivom niskih frekvencija, pogodan i za vanjske aplikacije. Poseban “cloud-inspired” dizajn nastao je kao rezultat Ecler inženjeringa i saradnje sa arhitektima i dizajnerima enterijera.
Zvučnik koristi 2 × 4″ woofera sa 4-slojnim voice coilom za bolju snagu i LF odziv, te 1″ silk dome visokotonac sa neodymium magnetom i ferrofluidom. Visokotonac je pozicioniran u akustičkom centru kako bi sistem djelovao kao jedinstveni izvor i ravnomjerno raspršivao zvuk.
NIMBO-24 omogućava izbor 4 Ω ili 16 Ω impedanse putem prekidača smještenog iza logotipa, bez skidanja aluminijske prednje rešetke. Kućište je izrađeno od ABS-a ojačanog fiberglasom, a zvučnik je IP44 zaštićen za pouzdan rad u instalacijama.
U paketu dolazi VEASY zidni nosač kompatibilan sa VESA 75, za brzo podešavanje nagiba i rotacije.
Ključne prednosti
• 2-sistemski instalacijski zvučnik – uravnotežen zvuk za govor i muziku
• 2 × 4″ woofera + 1″ silk dome tweeter – širok frekvencijski opseg
• 80 W RMS / 320 W peak – pouzdane performanse u instalacijama
• 4 Ω ili 16 Ω impedansa – izbor preko prekidača iza logotipa
• Bass reflex – bolji odziv niskih frekvencija
• IP44 zaštita – pogodna i za vanjske aplikacije
• VEASY nosač (VESA 75) uključen – brza montaža i podešavanje
Tehničke specifikacije
| Model | NIMBO-24 |
| Tip | 2-sistemski instalacijski zvučnik |
| Kontinuirana snaga (RMS) | 80 W |
| Peak snaga | 320 W |
| Preporučena snaga pojačala | 150 W RMS |
| Osjetljivost (1 W / 1 m) | 84 dB |
| Maks. SPL | 103 dB continuous / 109 dB peak |
| Frekvencijski opseg (-10 dB) | 62 Hz – 20 kHz |
| Disperzija (HxV) | 165° × 150° |
| Driveri | 2 × 4″ woofer + 1″ silk dome tweeter |
| Crossover frekvencija | 1.65 kHz |
| Impedansa | 4 Ω / 16 Ω |
| Priključci | Euroblock INPUT / LINK |
| Odabir impedanse | Front toggle switch |
| Montaža | Površinska / zidna montaža |
| Montažni nosač | VEASY stainless steel bracket (VESA 75) |
| Kućište | ABS ojačan fiberglasom |
| Rešetka | Aluminij |
| IP zaštita | IP44 |
| Boje | Bijela (RAL9003), Crna (RAL9005), Gold (RAL1036), Titanium (RAL9007 MATT) |
| Dimenzije (Š × V × D) | 366 × 178 × 185 mm |
| Težina | 3 kg |
| Pakovanje | 1 kom |
| Opcionalna oprema | CEILY bracket |
| Težina | 3 kg |
|---|---|
| Dimenzije | 366 × 178 × 185 mm |
Povezani proizvodi
Zvučnik ugradni/stropni Audac MERO2 2” 20W
Zvučnik vatrootporni evakuacijski Audac CSF506 6W
Zvučnik stropni/ugradni s kućištem Audac CALI660 6”
Subwoofer stropni/ugradni Audac CELO8S
Zvučnik stropni/ugradni high-end Audac CELO6
Zvučnik stropni/ugradni Audac CIRA524I/W
AUDAC CIRA524 je 2-way koaksijalni stropni zvučnik sa 5.25" wooferom i 1" visokotoncem, dizajniran za izuzetnu razumljivost govora i muzikalnost. Podržava 100 V linijske i 8 Ω sisteme, ima TwistFix™ bezokvirnu masku za brzu i čvrstu montažu te diskretan, moderan izgled – idealan za hotele, urede, retail i ugostiteljske objekte.
