Zvučnik stropni Ecler NIC-6 6,5″ 50W/100V IP66
ECLER NIC-6 je profesionalni 2-sistemski stropni / zidni ugradbeni zvučnik dizajniran za instalacije koje zahtijevaju visoku kvalitetu zvuka i preciznu distribuciju. Zahvaljujući naprednoj konstrukciji i fleksibilnim opcijama povezivanja, idealan je za komercijalne i javne prostore.
Zvučnik koristi 6,5″ woofer i 1″ usmjerivi (steerable) dome tweeter koji omogućavaju preciznu kontrolu visokih frekvencija i optimalnu pokrivenost prostora. Sa 50 W RMS snage i maksimalnim SPL do 111 dB peak, NIC-6 pruža snažan i čist zvuk u distribuiranim audio sistemima.
Opremljen je 70 V i 100 V linijskim transformatorom sa više odabira snage, kao i 8 Ω režimom. Zahvaljujući ART (Acoustic Resonator Technology), zvučnik smanjuje distorziju niskih frekvencija i pruža prirodniji i transparentniji zvuk.
Zvučnik posjeduje IP66 zaštitu za rad u vlažnim i prašnjavim uslovima, kao i magnetnu frameless rešetku koja omogućava brz i estetski čist završetak instalacije.
Ključne prednosti
• 2-sistemski stropni / zidni zvučnik
• 6,5″ woofer + 1″ steerable tweeter
• 50 W RMS / 200 W peak
• 70 V / 100 V + 8 Ω režim
• ART tehnologija za bolji bas i manju distorziju
• IP66 zaštita – pogodno za zahtjevne uslove
• 160° široka disperzija
• Magnetna frameless rešetka
• Brza instalacija sa rotirajućim nosačima
Tehničke specifikacije
| Model | NIC-6 |
| Tip | 2-sistemski stropni / zidni zvučnik |
| Kontinuirana snaga (RMS) | 50 W |
| Program snaga | 100 W |
| Peak snaga | 200 W |
| Preporučena snaga pojačala | 100 W RMS |
| Driveri | 6,5″ woofer + 1″ steerable dome tweeter |
| Tip sistema | 2-sistemski (2-way) |
| Impedansa | 8 Ω |
| 100 V linijski tapovi | 50 W / 25 W / 12.5 W |
| 70 V linijski tapovi | 25 W / 12.5 W / 6.25 W |
| Frekvencijski opseg (-10 dB) | 66 Hz – 20 kHz |
| Disperzija | 160° konusna |
| Osjetljivost (1W / 1m) | 88 dB |
| Maks. SPL | 105 dB continuous / 111 dB peak |
| Priključci | Clip-type terminali |
| Montaža | Stropna / zidna ugradnja |
| Montažni sistem | 3 rotirajuća nosača |
| Kućište | ABS |
| Rešetka | Metalna (magnetna, frameless) |
| Zaštita | IP66 |
| Boja | Bijela (RAL9003) |
| Vanjski promjer | 267 mm |
| Cut-out otvor | 232 mm |
| Ugradna dubina | > 190 mm |
| Dimenzije (Š × V × D) | 267 × 267 × 169 mm |
| Težina | 3.12 kg |
Povezani proizvodi
Zvučnik vatrootporni evakuacijski Audac CSF506 6W
Zvučnik stropni/ugradni s kućištem Audac CALI660 6”
Zvučnik stropni/ugradni high-end Audac CELO5
Zvučnik stropni/ugradni high-end Audac CELO2
Zvučnik vanjski zidni AUDAC WX302MK2/O 100V
Zvučnik stropni/ugradni Audac CIRA724I
Zvučnik stropni/ugradni Audac CIRA524I/W
AUDAC CIRA524 je 2-way koaksijalni stropni zvučnik sa 5.25" wooferom i 1" visokotoncem, dizajniran za izuzetnu razumljivost govora i muzikalnost. Podržava 100 V linijske i 8 Ω sisteme, ima TwistFix™ bezokvirnu masku za brzu i čvrstu montažu te diskretan, moderan izgled – idealan za hotele, urede, retail i ugostiteljske objekte.
