Zvučnik stropni Ecler NIC-3 3” 10W/100V IP66
ECLER NIC-3 je kompaktan stropni / zidni ugradbeni zvučnik dizajniran za instalacije gdje su ključni diskretan izgled, visoka razumljivost govora i pouzdan rad u zahtjevnim uslovima. Zahvaljujući malim dimenzijama, idealan je za prostore gdje je potrebno neprimjetno ozvučenje.
Zvučnik koristi 3″ širokopojasni driver koji omogućava jasnu reprodukciju govora i uravnotežen zvuk za pozadinsku muziku. Sa 20 W RMS snage i maksimalnim SPL do 101 dB peak, NIC-3 pruža pouzdane performanse u distribuiranim audio sistemima.
Posebnost ovog modela je akustična back-can komora sa rezonatorom koja poboljšava reprodukciju niskih frekvencija i smanjuje neželjene rezonance prilikom ugradnje u lagane ili spuštene plafone.
Zvučnik je opremljen 70 V i 100 V linijskim transformatorom kao i 8 Ω režimom. Zahvaljujući IP66 zaštiti, pogodan je za instalacije u vlažnim i prašnjavim prostorima. Bezokvirna aluminijska rešetka sa bayonet sistemom omogućava brz i elegantan završetak instalacije.
Ključne prednosti
• Kompaktan stropni / zidni zvučnik
• 3″ full-range driver – visoka razumljivost govora
• 20 W RMS / 80 W peak
• 70 V / 100 V + 8 Ω režim
• IP66 zaštita – pogodno za vlažne i prašnjave prostore
• Akustična back-can komora sa rezonatorom
• 172° široka disperzija
• Frameless aluminijska rešetka sa bayonet montažom
• Brza instalacija sa rotirajućim nosačima
Tehničke specifikacije
| Model | NIC-3 |
| Tip | 1-sistemski stropni / zidni zvučnik |
| Kontinuirana snaga (RMS) | 20 W |
| Program snaga | 40 W |
| Peak snaga | 80 W |
| Preporučena snaga pojačala | 40 W RMS |
| Driver | 3″ woofer (full range) |
| Tip sistema | 1-way full range |
| Impedansa | 8 Ω |
| 100 V / 70 V tapovi | 20 W (8 Ω) / 10 W (100V / 70V) |
| Frekvencijski opseg (-10 dB) | 112 Hz – 20 kHz |
| Disperzija | 172° konusna |
| Osjetljivost (1W / 1m) | 85 dB |
| Maks. SPL | 95 dB continuous / 101 dB peak |
| Priključci | Clip-type terminali |
| Montaža | Stropna / zidna ugradnja |
| Montažni sistem | 2 rotirajuća nosača |
| Kućište | ABS |
| Rešetka | Aluminij (frameless, bayonet) |
| Zaštita | IP66 |
| Boja | Bijela (RAL9003) |
| Vanjski promjer | 113.5 mm |
| Cut-out otvor | 100 mm |
| Ugradna dubina | > 120 mm |
| Dimenzije (Š × V × D) | 113.5 × 113.5 × 95 mm |
| Težina | 0.54 kg |
