Zvučnik stropni FONESTAR SKY-5-DOME 15WRMS @8OHM
FONESTAR SKY-5-DOME je profesionalni stropni zvučnik sa back can kućištem, dizajniran za niskoimpedantne 8 Ohm audio sisteme u restoranima, hotelima, konferencijskim salama, poslovnim prostorima i premium instalacijama.
Opremljen je sa 5” koaksijalnim wooferom i 1” swivel tweeterom, pružajući čist, detaljan i uravnotežen zvuk uz odličnu reprodukciju muzike i govora. Koaksijalna konstrukcija omogućava precizniju disperziju zvuka i bolju jasnoću visokih frekvencija.
SKY-5-DOME koristi integrisano back can kućište koje poboljšava akustičke performanse i dodatno štiti zadnju stranu zvučnika. Zahvaljujući low-profile frameless aluminijskoj maski otpornijoj na koroziju, zvučnik se elegantno uklapa u moderne enterijere.
Zvučnik posjeduje IP65 zaštitu protiv prašine i vode, quick-connect terminale za brzo povezivanje, kao i anti-fall sigurnosni sistem i stabilne stropne nosače za sigurniju i jednostavniju instalaciju.
Ključne prednosti:
• Profesionalni stropni zvučnik sa back can kućištem
• 5” koaksijalni woofer + 1” swivel tweeter
• Niskoimpedantni rad na 8 Ohm
• Integrisani back can za bolju akustiku i zaštitu
• IP65 zaštita protiv prašine i vode
• Frameless low-profile aluminijska maska
• Quick-connect terminali za jednostavnu instalaciju
• Idealan za premium audio instalacije
| Specifikacija | Vrijednost |
|---|---|
| Model | SKY-5-DOME |
| Tip proizvoda | Stropni zvučnik sa back can kućištem |
| Snaga RMS | 15W RMS |
| Maksimalna snaga | 20W MAX |
| Woofer | 5” polipropilenski koaksijalni woofer |
| Tweeter | 1” swivel tweeter |
| Frekvencijski odziv | 100-20.000 Hz (-10 dB) 120-20.000 Hz (-3 dB) |
| Impedansa | 8 Ohm |
| Osjetljivost | 86 dB @ 1W/1m |
| Maks. SPL | 98 dB kontinuirano / 99 dB peak |
| Ugao pokrivanja | 111° @1kHz (-6 dB) 90° @2kHz 60° @4kHz |
| Zaštita | IP65, IEC 60529 |
| Materijal | ABS (UV resistant) + aluminijska maska |
| Konektori | Quick-connect terminali |
| Priključna kutija | Integrisana junction box sa ulazom i izlazom |
| Radna temperatura | -20°C do +70°C (48 h) |
| Temperatura skladištenja | 10°C do 40°C |
| Maksimalna vlažnost | 95% |
| Boja | Bijela (RAL 9003) |
| Dimenzije | 214 mm Ø x 100 mm |
| Ugradni otvor | 180 mm Ø |
| Maks. debljina stropa | 30 mm |
| Težina | 1 kg |
Povezani proizvodi
Zvučna kutija trosistemska Audac FX3.15 15”
Subwoofer stropni/ugradni Audac CELO8S
Zvučnik stropni/ugradni high-end Audac CELO8
Zvučnik stropni/ugradni high-end Audac CELO5
Zvučnik stropni/ugradni high-end Audac CELO2
Zvučnik stropni/ugradni Audac CIRA524I/W
AUDAC CIRA524 je 2-way koaksijalni stropni zvučnik sa 5.25" wooferom i 1" visokotoncem, dizajniran za izuzetnu razumljivost govora i muzikalnost. Podržava 100 V linijske i 8 Ω sisteme, ima TwistFix™ bezokvirnu masku za brzu i čvrstu montažu te diskretan, moderan izgled – idealan za hotele, urede, retail i ugostiteljske objekte.
