Zvučnik stropni FONESTAR SKY-8T-DOME 30W/100V
227,00 KM (uklj. 17% PDV)
FONESTAR SKY-8T-DOME je profesionalni stropni zvučnik sa back can kućištem, dizajniran za 100V / 70V i 8 Ohm audio sisteme u restoranima, hotelima, konferencijskim salama, poslovnim prostorima i premium instalacijama.
Opremljen je sa 8” koaksijalnim polipropilenskim wooferom i 1” podesivim (adjustable) tweeterom, pružajući snažan, detaljan i uravnotežen zvuk uz odličnu reprodukciju muzike i govora. Koaksijalna konstrukcija omogućava precizniju disperziju i prirodniji zvučni karakter.
SKY-8T-DOME koristi integrisano back can kućište koje poboljšava akustičke performanse i dodatno štiti zadnju stranu zvučnika. Podržava rad u 100V / 70V sistemima sa više odabira snage, kao i rad na 8 Ohm, omogućavajući fleksibilnu integraciju u različite audio sisteme.
Zvučnik posjeduje IP65 zaštitu protiv prašine i vode, quick-connect terminale za brzo povezivanje, junction box sa ulazom i izlazom kabla, anti-fall sigurnosni sistem i stabilne stropne nosače za sigurnu instalaciju.
Ključne prednosti:
• Profesionalni stropni zvučnik sa back can kućištem
• 8” koaksijalni woofer + 1” adjustable tweeter
• Podrška za 100V / 70V i 8 Ohm
• Integrisani back can za bolju akustiku i zaštitu
• IP65 zaštita protiv prašine i vode
• Frameless low-profile aluminijska maska
• Quick-connect terminali i junction box
• Idealan za premium audio instalacije
| Specifikacija | Vrijednost |
|---|---|
| Model | SKY-8T-DOME |
| Tip proizvoda | Stropni zvučnik sa back can kućištem |
| Snaga RMS | 30W RMS |
| Maksimalna snaga | 40W MAX |
| Woofer | 8” koaksijalni polipropilenski woofer |
| Tweeter | 1” adjustable tweeter |
| Frekvencijski odziv | 90-20.000 Hz (-10 dB) 100-20.000 Hz (-3 dB) |
| Linijski sistem | 100V / 70V |
| Snage transformatora | 30W / 15W / 7.5W @100V 15W / 7.5W / 3.75W / 1.87W @70V |
| Niskoimpedantni režim | 8 Ohm |
| Impedansa | 333 Ohm / 666 Ohm / 1.333 Ohm / 2.666 Ohm / 8 Ohm |
| Osjetljivost | 90 dB @ 1W/1m |
| Maks. SPL | 108 dB kontinuirano / 109 dB peak |
| Ugao pokrivanja | 90° @1kHz (-6 dB) |
| Zaštita | IP65, IEC 60529 |
| Materijal | ABS (UV resistant) + aluminijska maska |
| Konektori | Quick-connect terminali |
| Priključna kutija | Integrisana junction box sa ulazom i izlazom |
| Prekidač | 100V / 8 Ohm selektor na prednjoj strani |
| Radna temperatura | -20°C do +70°C (48 h) |
| Temperatura skladištenja | 10°C do 40°C |
| Maksimalna vlažnost | 95% |
| Boja | Bijela (RAL 9003) |
| Dimenzije | 306 mm Ø x 128 mm |
| Ugradni otvor | 273 mm Ø |
| Maks. debljina stropa | 30 mm |
| Težina | 2.4 kg |
Povezani proizvodi
Zvučnik viseći sfera Audac ASP20 20W
Subwoofer pasivni velike snage Audac FX1.18 18”
Zvučnik stropni/ugradni high-end Audac CELO8
Zvučnik zidni Audac WX502MK2 100V
Zvučnik stropni/ugradni Audac CIRA524I/W
AUDAC CIRA524 je 2-way koaksijalni stropni zvučnik sa 5.25" wooferom i 1" visokotoncem, dizajniran za izuzetnu razumljivost govora i muzikalnost. Podržava 100 V linijske i 8 Ω sisteme, ima TwistFix™ bezokvirnu masku za brzu i čvrstu montažu te diskretan, moderan izgled – idealan za hotele, urede, retail i ugostiteljske objekte.
